Nasz modny styl

Wpis

sobota, 06 czerwca 2015

Wybór kolczyków

W pierwszej kolejności opisze kwestie biżuterii, a w szczególności kolczyków. Na co zwracać uwagę, aby nasze kolczyki zawsze były modne.

Nie jest to w sumie trudne ważne, aby zwracać uwagę na kilka szczegółów.

Zobaczmy na te zdjęcia.

kolczyki srebrnekolczyki srebrne

kolczyki srebrne

 

 

 

 

 

Przedstawione kolczyki nie będą pasować do wszystkiego co nosimy. Nie da się ukryć, ich wygląd, jest typowym wyglądem, gdzie trzeba je nosić do konkretnych rzeczy, konkretnych sytuacji. Jeśli nasz styl jest stały, niezmienny na wpływu mody i otoczenia, to z pewnością takie kolczyki będziemy nosiły latami.

Jeśli jednak wpływ na nasz wygląd ma nasze otoczenie, moda lub jest jesteśmy w okresie zmian poglądów na temat naszego wyboru, takie kolczyki nie będą na pewno dobrym rozwiązaniem.
Tego typu ozdoby bym odradzała w takim przypadku. Co z tego, że wydamy na nie kilkaset złotych jak nosić je będziemy przez kilka dni, może tygodni i trafia na dno naszej szkatułki z innymi tego typu rzeczami.

Wtedy o takich kolczykach jak będziemy starsze będziemy mogły opowiadać naszym dzieciom jak się kiedyś nosiłyśmy, co ubierałyśmy i jaka wtedy była moda. Zresztą gdy sami patrzymy na nasze stare zdjęcia, czasami z trudem powstrzymujemy śmiech. Dziś takich rzeczy nigdy byśmy nie założyły, ale kiedyś to był styl, gdzie trzeba było mieć takie coś ubrane, aby nie wyróżniać się z towarzystwa.


Co więc kupować, aby wyglądać w każdej sytuacji dobrze i odpowiednio. Aby moda nie wywalała naszych małych drobiazgów na śmietnik historii.

Uważam, że takim dobrym rozwiązaniem jest kupowanie kolczyków które pasują jak to się mówi do wszystkiego. Kolczyki srebrne małe, czy ciut większe będą odpowiednim dodatkiem do wielu rzeczy, które nosimy i bez względu, w jakim stylu się ubieramy. Nie ma znaczenia czy idziemy na plaże, do pracy czy na jakąś imprezę. Zawsze będą dobrze wyglądać.

 

komplet-bizuterii-niebieski-opalOczywiście możemy wybrać taki styl i takie kolczyki, iż do pracy będziemy nosili jedne, a podczas zabawy inne. Ma to znaczenie, gdy pracujemy w miejscach, gdzie wygląd określony jest w ramach dress code.  Nie da się wtedy bowiem, nosić wszystkiego co byśmy chcieli, a jeśli chcemy pracować w tym miejscu, musimy się dostosować do panujących tam wymogów. Wtedy dobrze mieć jedne kolczyki, które bieda zakładane tylko do pracy, a te inne nasze, w naszym stylu możemy zakładać, gdy tylko wrócimy do domu.

Wiem może to być trochę meczące, ale zawsze jest coś za coś. Niestety w wielu miejscach musimy się dostosować do panujących tam zwyczajów.

W sumie to tyle, jeśli chodzi o właściwy dobór kolczyków do naszego wyglądu.

W każdym najważniejszą rzeczą jest to, abyśmy wiele rzeczy brały na nasz zdrowy rozsądek i wydatki planowały pod kątem zasobności naszego portfela.

 

No w następnym poście zajmę się czymś innym, a może same macie jakieś propozycje, piszcie w komentarzach do tego postu. Pamiętajcie kolczyki już mamy za sobą, została całe mnóstwo innych rzeczy do opisania.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
olgenka
Czas publikacji:
sobota, 06 czerwca 2015 22:01

Polecane wpisy